Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
A GDP nagysága önmagában nem sokat mutat egy ország lakosságának jólétéről, vagy az emberek megelégedettségéről.
„A GDP nagysága azonban önmagában nem sokat mutat egy ország lakosságának jólétéről, vagy az emberek megelégedettségéről. A GDP számításánál ugyanis nem vesznek figyelembe olyan tételek, mint a háztartási tevékenység, az egyének közötti egyenlőtlenséget és számos olyan tényező, melyek hatással vannak az egyének jólétére, mint az egészség, szociális kapcsolatok, gazdasági biztonság, stb. A GDP ráadásul olyan kormányzati kiadások hatására is növekszik, mint a természeti katasztrófa kezelése, amely a társadalmi jólét ellen hat.
A GDP hiányosságai miatt igény van új mutatószámok kidolgozására, jóléti mérőszámok megalkotására, hiszen a GDP a gazdasági teljesítmény mutatószáma, nem pedig a jólété, ahogy Sen és Stiglitz mondta. Az Európai Parlament megrendelésére születtek új mutatók, melyeknek az volt a célja, hogy a GDP-t különböző társadalmi, gazdasági vagy környezeti tényezőkkel korrigálják, vagy a GDP-hez újabb dimenziókat csatoljanak.
Az OECD szakemberei megalkották a Better Life indexet, mely az életminőséget, körülményeket, és a jólétet próbálja felmérni, több dimenzió figyelembevételén keresztül. Az oldalon kedvünkre böngészhetünk az országok között. A főoldalon egy-egy virág egy-egy országot szimbolizál, melyek szirmai az egyes dimenziókat mérik, és hosszúságuk mutatja az ország azon dimenzióban elért teljesítményét. Az indexben figyelembe veszik az olyan tényezőket is, mint a környezet minősége, munka, egészség, munka-életegyensúly, élettel való elégedettség stb. Az oldalon könnyen össze tudjuk hasonlítani az egyes országokat.
A Better Life mutatót azonban számos kritika érte, hiszen a kemény statisztikai mutatók mellett figyelembe vették a kevésbé kvantifikálható puha mutatókat is, melyeknek pontos mérhetősége megkérdőjelezhető.”